:: Menu ::
Anasayfa
Projelerimiz
Faaliyetler
Arama
Linkler


=PROJELERİMİZ=
Bingöl'ün Tanıtımı Projesi
 
İş Güvenliği Projesi
 
Kaybolan Yerel Kültürü Araştırma Ve Tanıtma Projesi
 
Kültürümüzü Koruma ve Tanıtma Projesi
YEREL DESTEK ÇALIŞMALARI

Derneğimiz (Yaşam için sivil toplum derneğinin) “Özellikle Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Artırılması” hibe programı kapsamında yürütücülüğünü yaptığı “Herkes için daha uzun süreli eğitim” adlı projenin önemli faaliyetlerinden biri olan “Yerel Destek Çalışmaları” ile maddi imkânsızlıklardan ötürü okulla gidemeyen kızlarımıza okuma imkanı sağlayabilecek; ilimizin iş adamları, hali vakti yerinde olan ailelerinin de desteğini sağlayarak önemli engellerden biri olan maddiyata sahiplenici sıcak bir çözüm üretmektir.

Derneğimiz(YİSTOD) Yaşam İçin Sivil Toplum Derneği ): kız çocuklarının eğitime katılımını artırmak amacıyla 2012 yılında hazırlık çalışmalarına başladığı ve uzunca bir süredir emek verdiği projenin bu aşamasında kızlarımızın okullaşma önündeki engellerini ortadan kaldırmak amacıyla birçok faaliyet yürütmüş olup aynı gayeyle yolumuza devam ediyoruz yakın bir tarihte yapacağımız “Yerel Destek Çalışmalarımıza” siz halkımızın da desteklerini bekliyoruz. Yapacağımız çalışmayla ilimizde kardeş aile, koruyucu aile gibi mühim bir kardeşlik filizide yeşertmek en büyük gururumuz olacaktır. Faaliyet kapsamında başta iş adamlarımız, Kurum amirleri, imamlar, muhtarlar, öğretmenler ve diğer tüm kesimlerden herkesin katılımı için gerekli gayret ve çabayı sarf etmesi gerekir. Hali vakti yerinde olan insanların maddi durumu iyi olmayan kızların okumasına yardım etmesi ve okulların kalite standartlarının geliştirilmesine ihtiyaç vardır.


            Proje; Solhan ve Genç ilçelerimizdeki özellikle YBO’lar olmak üzere, Taşıma Merkezleri ve diğer Ortaokullara odaklanmıştır. Bu çalışma ile özellikle iş adamlarımızı, kamu kurumlarını, imamları, muhtarlarını ve kanaat önderlerini bir araya getirmek, böylece eğitime katılımı ve devamı artırmak ayrıca, YBO’larda şartların iyileşmesine katkıda bulunarak öğrencilerin bu okulları daha fazla sevmelerini sağlamak amaçlanmıştır.  Böylece önemli bir sorun olan devamsızlıkların önüne geçilmesi ve kızlarımızın maddi nedenlerden dolayı okula devam edememe nedenlerini ortadan kaldırarak tek kaygı ve endişelerinin okul dersleri, ödevler, başarıların nasıl artacağı olacaktır. Hayal edilesi bir gelecek eğitimli kızlarımızın yetiştireceği nesillerle olacaktır.
Bu Haber 2308 Kişi Tarafından Okundu.
     ODAK GRUP ÇALIŞMASI
     UZAK KÖY YOK EĞİTİM HER YERDE
     İl Dışı Gezisi
     YEREL DESTEK ÇALIŞMALARI
     AİLE ZİYARETLERİ
 
::Yistod:: © Copyright 2006-2024- Alfa ile yapmıştır